1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سمینار تولید علم با حضور دانشگاه های شرق کشور در بجنورد برگزار می شودبجنورد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سمینار تولید علم با حضور دانشگاه های شرق کشور چهارشنبه هفته جاری در بجنورد برگزار می شود.

به گزارش ایرنا ابراهیم گلمکانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران این استان اظهار کرد: در این سمینار به موضوع رتبه بندی دانشگاه ها و تولید علم در آنها پرداخته و آموزش داده می شود.

وی بررسی چالش ها و راهکارهای افزایش تولیدات علمی برای ارتقای جایگاه دانشگاه ها را از نظر کیفی از دیگر مباحث این سمینار عنوان کرد.

وی اظهار کرد: کشور ایران از نظر جایگاه تولید علم در رده های 17 در بین دنیا و رده اول در منطقه قرار دارد اما از نظر کیفی در جایگاه پایین تری از این عدد قرار گرفته است.

وی گفت: هم اکنون تنها ارایه مقالات علمی ملاک تولید علم در دانشگاه ها نیست بلکه موارد دیگری نیز در نظر گرفته می شود که در این سمینار به این موضوعات پرداخته می شود تا از این نظر نیز رشد داشته باشیم.

وی افزود: همچنین در حاشیه این سمینار غرفه دستاوردهای دانشگاه نیز به نمایش گذاشته می شود.

وی اظهار کرد: این سمینار یک روزه با همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و با حضور مسوولان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی شرق و شمال کشور و دانشگاه های سطح استان برگزار خواهد شد.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی وضعیت خوبی از لحاظ تولیدات علمی در مقایسه با 20دانشگاه هم تراز خود دارد.

وی افزود: در بین این دانشگاه ها این استان رتبه ششم را دارد اما باید برای ارتقا تلاش های بیشتری شود.

وی گفت: چهار مرکز تحقیقات در این دانشگاه شامل مراکز شامل مرکز تحقیقات سالمندی، مرکز تحقیقات گیاهان دارویی، اعتیاد و بیماری های ناقله چند سالی است که راه اندازی شده و یک مرکز نیز جدید شروع به کار کرده است.

وی اظهار کرد: یک مرکز رشد نیز راه اندازی شده است که با تشکیل چند شرکت دانش بنیان تولید علم و ایده را به محصول تبدیل خواهند کرد.

منبع:ایرنا

مشتریان ما