1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

افزایش فشار بر'اپل' برای رمزگشایی گوشی هاتهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز امروز (دوشنبه) به نقل از وکیل برخی از آسیب دیدگان حمله تروریستی 'سن برناردینو' در ایالت کالیفرنیای آمریکا خبر داد که لایحه‌ای قانونی در حمایت از تلاش دولت آمریکا برای اجبار شرکت اپل به رمزگشایی گوشی یکی از تروریستها تنظیم می‌شود.

'استیفن لارسون' قاضی سابق فدرال که اکنون به وکالت اشتغال دارد، به رویترز گفت که موکلینش از اطلاعاتی فراتر از تحقیقات جنایی وزارت دادگستری منتفع خواهند شد.

این وکیل می‌گوید: 'تروریستها به آنان تیراندازی کردند و این آسیب دیدگان می‌خواهند بدانند که چرا و چگونه این حمله اتفاق افتاد.'

لارسون می‌گوید که هفته گذشته و پیش از اینکه این منازعه علنی شود، وزارت دادگستری و دادستان‌های محل با او در مورد وکالت آسیب دیدگان تماس گرفتند. او اعلام کرد که تا اوایل ماه مارس لایحه‌ای مشورتی برای دادگاه تنظیم خواهد کرد.

در نتیجه حمله تروریستی دوم دسامبر 2015 میلادی (11 آذر 94) در شهر سن برناردینو ایالت کالیفرنیا، 14 نفر کشته و 22 نفر مجروح شدند.

ورود آسیب دیدگان این حمله به این دعوای حقوقی، منجر به تقویت موضع دولت آمریکا در درگیری با شرکت اپل خواهد شد.

اپل حاضر نشد در مورد این خبر اظهار نظر کند.

به گزارش ایرنا، شرکت اپل با درخواست مراجع قضایی آمریکا مبنی بر همکاری با پلیس فدرال این کشور (اف بی آی) برای رمزگشایی از نرم افزار IOS تلفن‌های همراه تولیدی این شرکت مخالفت کرد و اکنون این موضوع در انتظار پیگیری قضایی است.

شرکت اپل ضمن مخالفت با شکستن قفل نرم افزارهای مورد استفاده در گوشی همراه یکی از دو ضارب واقعه تروریستی در سن برناردینو به منظور کمک به تحقیقات اف بی آی، اعلام کرد ایجاد 'راه نفوذ' به گوشی‌های هوشمند، بسیار خطرناک است. اپل اعلام کرده است که با دستور قاضی در این زمینه به مقابله قضایی خواهد پرداخت.

منبع:ایرنا

مشتریان ما